niedziela, 6 października 2013

Jak przyklejać serwetki na żelazko

Ten kurs zakłada, że znacie już podstawy decoupage, jeśli nie to najpierw zapoznajcie się z kursem podstawowym. Klejenie na żelazko nie jest trudne, ale należy wiedzieć jak się za to zabrać. Sposób ten minimalizuje liczbę i wielkość zagnieceń. Doskonale nadaje się do przyklejania dużych motywów, np. całej serwetki.

1. Przygotowanie przedmiotu
W pierwszej kolejności przygotowujemy przedmiot, na który chcemy nakleić serwetkę. W moim przypadku jest to obrazek. Może być także stołek, pudełko itp.

2. Klejenie
Na wybranym przedmiocie zaznaczamy gdzie będzie znajdowała się serwetka i pokrywamy tą część klejem do decoupage (bez oszczędzania go, tzn. dosyć sporą warstwę). Czekamy aż wyschnie... Przykładamy serwetkę do miejsca pokrytego klejem i za pomocą żelazka (koniecznie bez użycia pary) przyprasowujemy serwetkę usuwając wszystkie zagniecenia, bąble i zmarszczenia. Wskazane jest użycie papieru do pieczenia (w kolejności: drewienko, serwetka, papier do pieczenia, żelazko) Następnie zdecydowanymi ruchami pędzla nakładamy klej na serwetkę.

3. Lakierowanie
Po wyschnięciu kleju robimy to co zwykle, czyli lakierujemy, patynujemy itp.

Mam nadzieję, że ten krótki kurs pomoże Wam w zmaganiu się z decoupage'm. Wątpliwości i pytania kierujcie na mojego maila lub w komentarzach. Życzę owocnej pracy ;)

1 komentarz:

  1. Takiego sposobu jeszcze nie znałam moze kiedys skorzystam.
    Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło czytać pozytywne oraz krytyczne opinie.

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...