piątek, 4 października 2013

Decoupage - jak to ugryźć?

Kurs, który przedstawię jest skierowany dla osób, które chcą rozpocząć swoją zabawę z decoupage. Jest to podstawowy kurs dla osób początkujących. Podstawowe produkty potrzebne do rozpoczęcia tej przygody znajdziecie tutaj.

1. Przygotowanie
W pierwszej kolejności wybieramy przedmiot, który chcemy ozdobić. Z własnego doświadczenia polecam coś niedrogiego lub coś co już macie w domu, może to być puszka po kukurydzy, stara ramka na zdjęcia, słoik itp.
Ja wybrałam do tego słoiczki po kawie. Należy je opróżnić, ściągnąć etykiety (najlepiej pod gorącą wodą) i dokładnie umyć płynem do naczyń, żeby je odtłuścić. Jeśli jest to przedmiot drewniany należy przetrzeć go papierem ściernym.
2. Malowanie
Jeśli jest taka potrzeba, części które nie chcemy żeby się pomalowały to zaklejamy je taśmą malarską lub taśmą klejącą. Przedmiot malujemy farbą akrylową używając pędzla lub wałeczka. Najlepiej, żeby była to jasna farba, bo na ciemnej nie będzie widać serwetki. Jeśli już bardzo chcecie mieć np. czarny przedmiot i na nim nakleić serwetkę, to należy pomalować przedmiot na wybrany kolor, a w miejscu gdzie będzie serwetka pomalować na biało. Całość należy pomalować od 2 do 4 razy za każdym razem na suchą powierzchnię.
3. Naklejanie serwetki
Z serwetki wydzieramy lub wycinamy wybrany motyw i rozwarstwiamy serwetkę, będzie potrzebna tylko jedna-wierzchnia warstwa. Wybrany motyw przykładamy do miejsca gdzie ma być naklejony. Pędzelek moczymy w kleju do decoupage i zdecydowanym lecz delikatnym ruchem pociągamy klejem po motywie.4. Lakierowanie
Po wyschnięciu kleju lekko przecieramy nierówności serwetki papierem ściernym, ale należy uważać, żeby nie zrobić dziury. Całość pokrywamy lakierem akrylowym. Po pierwszym nałożeniu lakieru można nałożyć patynę postarzającą, kropki itp. Po całkowitym polakierowaniu możemy nakleić koronkę, cekiny lub tasiemki.

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, piszcie - chętnie je rozwieję ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło czytać pozytywne oraz krytyczne opinie.

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...