wtorek, 27 sierpnia 2013

Co potrzebujemy do decoupage

Żeby zacząć swoją przygodę z decoupage, niezbędne jest zainwestowanie w kilka podstawowych preparatów. Dla początkujących przedstawię niezbędne produkty do rozpoczęcia swojej twórczości, oto one:

1. Podstawą jest farba akrylowa. Na początek wystarczy jeden kolor, proponuję taką o niewielkiej pojemności ok. 0,25 l, dostępną w marketach budowlanych lub sklepach z farbami. Najlepiej kupić w kolorze jasnym, np. odcienie bieli lub kość słoniowa. Po przyklejeniu serwetki na jasny kolor, będzie ona dobrze widoczna. Jeśli nakleicie serwetkę na ciemny kolor, wtopi ona się całkowicie w tło, więc nawet nie warto  próbować. Taka niewielka puszka farby kosztuje około 10 zł.
2. Pędzel lub wałeczek do rozprowadzenia farby. Pędzel musi być do farb akrylowych z delikatnymi "włoskami". Zestaw trzech pędzli w leroy merlin kosztuje 13 zł.
3. Pędzelek do przyklejania serwetek. Najlepiej sprawdza się nylonowy i nie ma co oszczędzać na takim pędzlu. Dobry pędzelek kosztuje 15 zł.
4. Klej do decoupage, najlepiej 3w1. Dostępny w sklepach internetowych i w niektórych papierniczych.
5. Lakier akrylowy (Vidaron), dostępny w sklepach budowlanych i w sklepach z farbami, duża puszka 1 litr kosztuje około 20 zł.

6. Serwetki (na pewno każdy ma w domu, więc nie trzeba kupować), dla początkujących proponuję z białym tłem w małe motywy np. różyczki. Serwetka z białym tłem całkowicie wtopi się w tło na naszym przedmiocie. Paczka serwetek kosztuje od 4 do 8 zł
7. Coś do ozdobienia, dla początkujących najlepiej żeby to był drewniany przedmiot, potem można spróbować ze szkłem, metalem lub czymkolwiek chcecie ;) Na początek znajdźcie coś w domu, później można kupować przedmioty przeznaczone specjalnie do decoupage.

Te 5 produktów, które trzeba kupić w zupełności wystarczy na początek kariery, później można dokupić:
1. Podkład do decoupage.
1. Patynę postarzającą.
2. Spękacze jedno lub dwuskładnikowe.
3. Inne kolory farb, więcej pędzli.
4. Brokaty, perełki, tasiemki, koronki...
5. Konturówki, media do transferów i wiele innych...

Wszystkim początkującym życzę udanych prac oraz kreatywności, mam nadzieję, że ten post pomoże w doborze "zestawu startowego" .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za wszystkie komentarze, jest mi bardzo miło czytać pozytywne oraz krytyczne opinie.

Podobne posty

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...